29 Aralık 2008

KONTRAT

Sevgili Haşim "Hayatınızla ilgili yapmış olduğunuz kontratlar" başlığı altında bir mim yollamış. Şöyle demiş: "sizden yaşadığımızdan daha farklı bir dünya hayal etmenizi istiyorum. Hayal edeceğiniz bu dünya öyle bir dünya ki, hayatınız da neyi, kiminle, nasıl ve ne için yaşayacağınıza siz karar veriyorsunuz ve bunlarla ilgili olarak kontratlar hazırlayıp imzalıyorsunuz."

İşte benim kontratlarım;

Öfkem ve ben;
1-Zamanlı zamansız ortaya çıkıp beni burnundan dumanlar çıkan bir boğaya çevirmeyeceksin.
2-Mantığımın kapılarını kapamayacaksın.
3-Sesimin tonunu yükseltmeyeceksin.
4-Geri alamayacağım sözler etmeme yol açmayacaksın.
5-İlk dört maddeyi boşverip beni terketmeye ne dersin?
Anlaştık mı?

Tembelliğim ve ben:
1-Zaman zaman yakamdan düş ki gözlerim parlayarak oflayıp puflamadan iş yapabileyim.
2-Sen de en iyisi temelli git. Evet git.

Hafızam ve ben:
1-Aklıma takılan şeyleri hatırlamama izin ver ki ben de gecenin bir saati şu soğuk havada kalkıp bilgisayarı açıp google'dan o anımsayamadığım şeyi aramakla uğraşmayayım.
2-Yanından geçtiğim ve hiç tanımadığım insanların sözlerini neden depoluyorsun anlamış değilim. Bir de utanmadan bunu bana harfiyen tekrarlıyorsun. Rica ediyorum bunu yapma. Yüzlerini anımsamadığım insanların cümlelerini anımsamanın kime ne faydası var.
3-Yüzleri en küçük çizgilerine kadar kaydediyorsun bari o yüzlerin altına kim olduklarını da yaz. İnan bana çok zorlanıyorum karşımdakilerle konuşurken. Yüzünü ezberlemiş gibi biliyorum hepi topu beş harften oluşan adını bir türlü anımsayamıyorum. Neden bu kadar zalimsin?

Arkadaşlarım ve ben:
1-Telefonla konuşmaktan hoşlanmayan bu zavallı kediyi arayıp "beni neden aramıyorsun?"diye sormayacaksınız. O size sormuyor, dikkat ettiniz mi?
2-Aramıyorsa bile sizin hep aklında olduğunuzu aklınızın bir köşesine not edeceksiniz.
3-Kendini eve hapsettiği zamanlarda sıkıldığı yanılsamasına kapılıp yaka paça dışarıya bir yere götürmeye çalışmayacaksınız. Onun bazı zamanlar bu yabani hayatından keyif aldığını bileceksiniz.

Evet sevgili Haşim benim kontratlarım bunlar. Biliyorum formata uymadı ama parmaklarımı bunları yazmaktan alıkoyamadım.

13 yorum:

 1. sevgili aydan atlayan kediciim..
  her umarım kontratlarındaki bazı maddeler zamanla istediğin olgulara, istediğin şekilde yerleşir.. biliyorum bazıları elinde olmayan şeyler, ama umarım onlarda senin temiz kalpliliğine dayanamayıp değişirler..

  YanıtlaSil
 2. Dilerim öyle olur Serzenişciğim :)Teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 3. Olmuş bence:))Hatta şimdi bunlara uygun yeni kontratların hazırlanmaya başlamıştır bile. O kontratlar sana bu huylarını aşman için yardımcı olacaklardır. Çok teşekkürler Fulya degajımın auta çıkmasına izin vermediğin için:)) Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Kontratı yaptık ama Haşim öfke beni hala terketmedi :) Sabah sabah yine delirdim :) Ama sakinleştim şimdi hem de umduğumdan daha çabuk.
  Benden de sana sevgiler Haşim'ciğim :)

  YanıtlaSil
 5. öfkem ve ben kısmı sanki benim için yazılmış gibi :)) ah keşke böyle bir kontrat olsaydı ve hemen imzalasaydım :))

  YanıtlaSil
 6. En iyisi öfkeyi karşımıza alıp ona zorla bu kontratı imzalatmak galiba :) Başka çare yok gibi gözüküyor ondan kurtulmak için...

  YanıtlaSil
 7. bide şu yazmak istediğin şeyi yazmak için bir kontrat yapsak senle diyorum küçük hanım :))))

  YanıtlaSil
 8. Tembelliğimle yaptığım kontrat yürürlüğe girerse :)

  YanıtlaSil
 9. 2009'da her şey gönlünüzce olsun, yeni yılınız kutlu olsun! :o)

  YanıtlaSil
 10. ben bu kontratın altına imzamı basarım... muhatabım bütün insanlık olacak...oh..ne güsel olurdu:)

  YanıtlaSil
 11. GODDESS ARTEMİS: Yeni yılda çok mutlu ol Sevgili Artemis...

  PESSOA: Hem de ne güzel...

  YanıtlaSil
 12. arkadaşlarla kontratın üçüncü maddesine şiddetle ihtiyacım var son zamanlarda ve bunu kabul edecek arkadaşlara da.zira ne desem kabul etmiyorlar bu keyfi:)
  iyi ki yazmışsınız, ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 13. İnsanlar yalnız kalmanın keyfini bilmedikleri için yalnızken sıkılmış olabileceğimizi düşünüyorlar. Onlar bize iyilik yaptıklarını sanıyorlar oysa keyfi bozuyorlar farkında değiller :)
  Çok teşekkür ederim...

  YanıtlaSil

Ne demeli...

İnstagram'da tatlı tatlı gülümseyen, yüzünde güneşler parlayan gencecik bir kız gördüğümüzde o mutlu genç kızın bir gün biri tarafından ...