13 Ağustos 2009

TOPLAM

Çok değil bir kaç gün önce başını kaldırıp gökyüzüne bakmayan, etrafta ne olduğu hiç mi hiç umurunda olmayan ve herşeyi ama herşeyi anlamsız bulan biri sabah uyandığı vakit balkonundaki sardunyalara bakıp, karşısında duran portakal ağacının yeşil yapraklarının tam üzerindeki göğün maviliğine tıpkı eskiden olduğu gibi şaşırmış bir hayranlıkla bakabiliyorsa bu birşeydir.

Her sabah öfke ile uyanan o kişi bir sabah şarkı söyleyerek uyanıyorsa, bu şarkı gün boyu içinde hiç susmuyorsa, bütün bıkkınlığı uçup gitmiş gibi, herşeyi açgözlülükle okuyor, izliyor, dinliyorsa bu birşeydir.

Ve o umutlarını biryerlerde unutmuş olduğunu sanan kişi bir sabah uyanıp, akıl almaz bir açgözlülükle, coşku ve sevinçle yaşama sarılıyorsa, kendinde yeniden o eski sevinci buluyorsa, kahkahası artık kendine yabancı gelmiyorsa ve bunu çok ama çok alışıldık buluyorsa bu da birşeydir.

Ve bütün bu şeylerin toplamı herşeyden uzaklaşmış olmakla ilgiliyse eğer ve o uzaklaşmanın adı tatilse sözcük gerçek anlamını bulmuş demektir.

12 yorum:

 1. Güzel Kedim tatilde galiba:)) Kedicim sana gönlün gibi güzel bir tatil diliyorum:))

  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 2. yok yahu, çalışmamak iyi geliyor galiba bize :) iş ortamı mıdır tüm bu kötümsü şeylerin müsebbibi? insanda sardunyaya, gökyüzüne ve dahi kendi yüzüne bakmaya hal bırakmayan şey, bu mudur?

  düşünme, düşünme tatildeysen. onlar soru değil :)

  iyi tatiller...

  YanıtlaSil
 3. O kişi tatilden dolayı böyle umarlı ve yaşama sarılmışlığı yaşıyorsa dilerim geniş zamanlara yayılır tüm kahkaha sevinç ve farkındalıkları.Sevgiyle.

  YanıtlaSil
 4. Bende istiyorum böyle bir geri dönüş, nasıl içim aktı okurken...

  YanıtlaSil
 5. Bir an aşk çıkıcak sandım bu cümlelerin ardından... :):)

  olsun tatilde bir aşk meselesi değil mi sonuçta... :):)

  sevgiler vee iyi tatilleeeer...

  YanıtlaSil
 6. BELGİN: Teşekkür ederim Belginciğim. Kafamı toplasam yeter :)

  JOURNEY TO ORIENT: Ben iş deyince kör olanlardanım. Aklı başı darma duman olanlardan. şimdi hiç iş düşünmeden yaşamak nasıl iyi geldi anlatamam.

  SUFİ: Şimdi yeni bir bakış açısı kazanma zamanı. Önemi olanlarlar önemsiz olanları ayırdetme ve daha sakin olabilmeyi öğrenme zamanı. Benim tatilim bunu öğrenmekle geçiyor :)

  7.ODA: Öyle yapıyorum ama bunu tatil olmayan zamanlara da yaymayı becerebilmem gerek.

  OWL: çok daralınca bunalınca ruh kendine yol açıyor galiba. başka çare var mı ki zaten?

  İLK: Aşk da olur hele bir toparlanalım :)

  YanıtlaSil
 7. bu dediklerin hem de ne büyük şeylerdir.
  bunları bi yapabilse bi yapabilse insanlar.
  oan bu başarıdan dünya durur bence o insana olan saygısından.

  YanıtlaSil
 8. Aydan atlayan kedi, blogunun 333 olan izleyici sayısını ben bozdum; 334. oldum:)

  YanıtlaSil
 9. iyi tatiller...
  ben de istiyorummm.

  YanıtlaSil
 10. GUGUK KUŞU: İnsan artık dayanamaz olunca durup kendine şöyle bir bakıyor. Öyle saçma sapan şeylerle uğraşıp yoruyor tüketiyoruz ki kendimizi akıl karı değil. Ve insan zorda kalınca kendinden yeni birini yaratıyor. Yoksa yaşayamıyor çünkü.

  ZEYNEP AŞKIN: Hoşgeldin Zeynep :)

  ABİ:Teşekkür ederim :)

  KABAKMELTEMİ: Dilerim en kısa zamanda sen de... :)

  YanıtlaSil

Ne demeli...

İnstagram'da tatlı tatlı gülümseyen, yüzünde güneşler parlayan gencecik bir kız gördüğümüzde o mutlu genç kızın bir gün biri tarafından ...