29 Aralık 2017

gel bakalım yeni yıl gel... otur şöyle yanıma


Önce şunu bir netleştirelim, senden hiçbir beklentim yok. Dilek falan da dilemiyorum. Böyle iyiyiz. Yok hayır hayır daha gelmeden seninle ilgili peşin hükümlerim yok. Bu seninle ilgili de değil zaten, tamamen benimle ilgili.

Sevgili 2018,

Ben her yıl, senin ağabey ve ablaların gelmeden önce,  dilekler diler, sürekli "bu yıl böyle olacağım, bu yıl şunu yapacağım" gibi büyük büyük cümleler kurardım. O zamanlar kulaklarım pek iyi işitmediği için henüz gelmemiş olan o yılların, yaptığım planlar karşısında attığı kahkaları duyamazdım. Aslında 2017'nin biraz kıkırdamasını duydum sanki ama her zamanki gibi acelem vardı, üzerinde durmadım.

Ama sen başkasın 2018. Sen, ilk kez program yapmadığım, dilekler dileyip durmadığım, tamamen yargısız olduğum, iyi gününü de kötü gününü de evlat gibi bağrıma basacağım bir yıl olacaksın.

Biliyor musun bu ikimiz için de iyi olacak bence. Çünkü ikimiz de birbirimize tarafsız olacağız. Bir de şunu yapmak istiyorum aslında, seni ağır ağır, her gününün her dakikanın tadını çıkara çıkara yaşamak istiyorum. Bakalım...

İyi olacağız 2018. Sen ve ben gerçekten birbirimizi seveceğiz.


5 yorum:

 1. e biz de okuruz yumşak yumşak :)
  iyi yıllar ^_^

  YanıtlayınSil
 2. Benim geçmiş yıllarda yeni yıla girerken yaptığım dilek listeleri bile vardı :) dilemek güzel ama biraz da zamana bırakmak lazım sanırım..

  YanıtlayınSil
 3. Bekleyelim ve dileyelim 2018 huzur, sağlık ve keyifle gelsin
  Mutlu yıllar!

  YanıtlayınSil
 4. Her şey güzel olacak. İyi düşünelim, inanıyorum ben :)

  YanıtlayınSil